Książeczka dedykowana dzieciom pod tytułem “Co robi Pucio?” (https://www.taniaksiazka.pl/co-robi-pucio-marta-galewska-kustra-p-1185318.html) to kolejne dzieło autorki bestsellerów Marty Galewskiej – Kustry. Ceniona pedagog, logopeda oraz doktor nauk humanistycznych stworzyła uwielbianą zarówno przez dzieci jak i rodziców książkę wspierającą rozwój mowy.

Dla kogo przeznaczona jest książeczka “Co robi Pucio”?

Książka, której bohaterem jest znany już wszystkim chłopiec o imieniu Pucio dedykowana jest dzieciom, które zaczynają swoją przygodę z mową. Można ją czytać już z najmniejszymi dziećmi, wypowiadając głośno nazwy przedmiotów oraz czynności. Dzięki temu maluch może poznawać słowa już od pierwszych miesięcy życia, co może korzystnie wpłynąć na rozwój jego mowy w przyszłości. “Co robi Pucio?” świetnie sprawdzi się także w przypadku dzieci z zaburzeniami mowy.

Na jakiej zasadzie działa książka “Co robi Pucio?”

Książeczka jest bardzo prosta i przejrzysta. Przedstawione są w niej sytuacje z życia codziennego. Za ich pomocą dziecko uczy się rzeczowników oraz czasowników jakie się z nimi wiążą. Rodzice czytając ją, zachęcają swoje pociechy do naśladowania.

Walory estetyczne książki “Co robi Pucio?”

Istotnym plusem książeczki “Co robi Pucio?” autorstwa Marty Galewskiej – Kustry jest twarda oprawa. Dzięki sztywnym stronom książka jest odporna na uszkodzenia. Jak wiadomo małe rączki potrafią szybko potargać strony lub zniszczyć je wkładając do buzi. W przypadku tej książki o Puciu można być spokojnym. Dodatkową zaletą są piękne, interesujące ilustracje, wykonane przez znaną i docenianą ilustratorkę Joannę Kłos. Dzięki jej doświadczeniu są one stonowane, poprzez co pomagają dziecku skupić się na czytaniu, zamiast odwracać jego uwagę. Nie ma tu więc mowy o rozproszeniu.

Gdzie można zakupić książkę “Co robi Pucio?”

Ze względu na ogromną i uzasadnioną popularność lekturę tę można kupić bez problemu. Jest ona dostępna zarówno w w księgarniach internetowych jak i stacjonarnych. Poza tym można jej szukać także w sklepach z artykułami dziecięcymi.

Podsumowanie

Książeczka zatytułowana “Co robi Pucio ?” autorstwa Marty Galewskiej – Kustry jest zdecydowanie godna polecenia. Dbanie o rozwój mowy dziecka to bardzo ważny element troski o jego prawidłowy rozwój. Aby maluch nie miał problemów z komunikacją, należy poświęcać mu mnóstwo czasu i uwagi, między innymi czytając wartościowe lektury. “Co robi Pucio?” niewątpliwie do takich należy. Podobnie jak inne książeczki z serii przygód tego sympatycznego chłopca. Autorka z ogromnym doświadczeniem potrafi tworzyć treści wspierające rozwój mowy, warto więc z tego korzystać.