Co robi Pucio? Jest książeczką dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej- Kustry

Na stronach tej bardzo ładnie i przejrzyście ilustrowanej książeczki znajdziecie uroczego chłopca o imieniu Pucio. Pucia poznajemy podczas wykonywania zwykłych codziennych czynności. Każda czynność to okazja do zapoznania z podstawowymi rzeczownikami i czasownikami. Z książeczki można korzystać tak pozwala rozwój i potrzeby dziecka. Można malucha posadzić sobie na kolanach, położyć na brzuszku czy leżeć na mięciutkim kocu na plecach. Najważniejsze by pokazywać dziecku palcem narysowane rzeczy czy czynności i nazywać je. Ważne, by wskazywać palcem obiekty, powtarzać zastosowane słowa (także w życiu codziennym), wyraźnie intonować i zabarwiać emocjonalnie swoje wypowiedzi.

Więcej wyrazów z podstawowego słownika dziecka znajdziemy w książce „Pucio mówi pierwsze słowa.

Książeczka Co robi Pucio? ze strony www.taniaksiazka.pl jest jedną z wielu z serii o Puciu. Jest idealna dla małych dzieci uczących się mówić. Sprawdzi się również dla dzieciaków mających trudności z mową, gdyż autorka jest z wykształcenia logopedą, pedagogiem dziecięcym oraz pedagogiem twórczym. Dzięki swemu specjalistycznemu wykształceniu w kierunku rozwijania opóźnionego rozwoju mowy oraz artykulacji u dzieci opracowała serię książeczek. Książki jej autorstwa cieszą się bardzo dużą popularnością. Seria o Puciu sprawdzi się doskonale jako pierwsza lektura dla naszych milusińskich, którzy zaczynają już mówić lub mają trudności z artykulacją. Jednym z plusów serii jest to, że wydawane są w twardych okładkach przez co nie niszczą się tak szybko.

Książki “Pucio” są polecane przez logopedów oraz instytucje wspierające rozwój mowy. Dzięki prostemu i przystępnemu sposobowi pomogą się naszym dzieciom nauczyć się właściwej wymowy jak również poznać otaczającą na rzeczywistość. Maluchy czy to w gabinetach logopedycznych czy w domu uwielbiają przeglądać karty książek gdzie znajdziemy naszego małego bohatera i jego rodzinę, a przy okazji mimochodem nauczą się wymawiać dźwięki i odgłosy.

Od czego zacząć przygodę z wesołym chłopcem?


Pierwszą książką z serii jest “Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” będzie ona idealna dla dzieci, które nie mają jeszcze dwóch lat. Jeśli Twój maluch dopiero zaczyna zabawę ze słowem, polecam wybrać taką kolejność:

  • “Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”
  • “Pucio mówi pierwsze słowa”
  • “Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania”
  • “Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”
  • “Pucio umie opowiadać”.

Dodatkowo również  “Zabawy gestem i słowem” czy właśnie “Co robi Pucio”. Oprócz tego wszystkiego, warto  zakupić specjalne puzzle z małym bohaterem i jego rodziną, które są odpowiednie nawet dla bardzo małych dzieci.