Refurbishing fasad

Innowacyjna usługa polegające na demontażu, kompleksowej rewitalizacji i ponownym montażu fasady w nowym miejscu.

Wyzwania jakie stawia rynek wymuszają ciągły rozwój i poszukiwanie nowych dróg poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz podnoszenia rentowności realizowanych projektów. Rozumiemy, że rynek inwestycji w nieruchomości to niezwykle konkurencyjne środowisko z olbrzymią presją na wyniki ze strony udziałowców, banków czy innych często zinstytucjonalizowanych podmiotów. Dostrzegając potrzeby inwestorów opracowaliśmy nową usługę zwaną refurbishingiem fasad pozwalającą odzyskać z utylizowanej fasady do 60% jej pierwotnej wartości oraz ograniczyć koszty rozbiórki do zera.

Refurbishing to niezwykle popularna na rynku sprzętu elektronicznego usługa polegająca na odświeżeniu używanego jednak ciągle funkcjonalnego urządzenia elektronicznego bezpośrednio przez producenta i ponownej odsprzedaży tak usprawnionego urządzenia na atrakcyjnych warunkach.

Wykorzystując naszą wiedzę, doświadczenie i specyficzne umiejętności z zakresu profesjonalnego serwisu fasad stworzyliśmy usługę będącą wspaniałą alternatywą dla kosztownego złomowania fasad rozbieranych obiektów.

Rewitalizacji poddane zostają elementy aluminiowe, stalowe oraz szkło. Tak przygotowana fasada odzyskuje oryginalne walory estetyczne. W ramach prac związanych z naprawami i przerabianiem fasady poprawione mogą zostać parametry techniczne fasady takie jak przenikalność termiczna, akustyka, refleksyjność i wybarwienie szkła, parametry statyczne konstrukcji itd.

Zdemontowana i poddana procesowi refurbishingu fasada trafia na magazyn gdzie oczekuje na projekt na którym może zostać wykorzystana.

Refurbishing fasad to idealne rozwiązanie dla dużych inwestorów budujących obiekty w rozproszonych alokacjach. Dzięki cyklowi koniunkturalnemu, uwarunkowaniom ekonomicznym czy politycznym często rozwiązania przestarzałe w krajach rozwiniętych stanowią rzeczywistość krajów rozwijających się. Dla inwestorów myślących globalnie nasza usługa to idealne rozwiązanie optymalizujące koszty, gwarantujące pozytywny wpływ na środowisko oraz pozytywnie odbierane przez lokalne społeczności. Alternatywą dla wykorzystania fasady poddanej refurbishingowi jest jej sprzedaż. Na rynku funkcjonuje wielu inwestorów planujących mniejsze lub mniej wymagające inwestycje, np w biurowce zakładów przetwórczych umiejscowionych w oddalonych od centrów aglomeracji lokalizacjach dla których najważniejszą cechą jest spełnienie przez fasadę wymogów prawnych oraz niskie koszty.

Dzięki specyfice fasad słupowo-ryglowych czy wentylowanych możliwe jest wykorzystanie całej fasady na jednym obiekcie lub jej podzielenie na mniejsze fragmenty i montaż na różnych budynkach.

Współpracując bezpośrednio z inwestorem określamy stan fasady, jej kompatybilność z aktualnymi normatywami i opracowujemy scenariusz działania. Przygotowujemy operat dotyczący wymogów prawnych związanych z utylizacją starej fasady oraz tworzymy schemat wprowadzenia fasady w nowej lokalizacji. Przeprowadzamy cały proces relokacji fasady od wykręcenia pierwsze śruby do ostatecznego dopuszczenia fasady na nowym obiekcie.

Przed rozpoczęciem projektu przygotowujemy bezpłatną symulację dotyczącą korzyści finansowych współpracy z naszą firmą.

Nie ma możliwości komentowania.